Czas: około 9 godz. Dystans: około 100 km

Zaczynamy w Sandomierzu kierując się w błota kępy nad Wisłą, potem przeprawiamy się promem w Zawichoście. Docieramy na wapienne brzegi Wisły i tu robimy pierwszy postój na kanapkę i kawę. Następnie odwiedzamy muzeum wsi i podążamy szlakiem przez piaszczyste plaże, wzdłuż starorzecza Wisły, jadąc obszarem natura 2000, docieramy do punktu widokowego na dolinę Wisły i tam dłuższa przerwa na ognisko i kiełbaski. Wracamy na sandomierskie Pieprzówki aby ponownie stanąć nad doliną i powoli się pożegnać.

Cechy trasy: piękne widoki, miejsca do których nie dotrzecie bez Nas

Czas: około 8 godz. Dystans: około 80 km

Zaczynamy w Sandomierzu, kierując się na naszą wyjątkową, piaskową pustynie. Wracając odwiedzamy klasztor cystersów w Koprzywnicy i stary młyn. Następnie promem przeprawiamy się w kierunku dawnej kopalni siarki Machów, tu trochę błota i off road-u a następnie najdłuższa tyrolka w Polsce nad jeziorem Tarnobrzeskim i piknik z kiełbasą. Wracamy wzdłuż Wisły do Sandomierza aby stanąć z kawą na Pieprzówkach i podziwiać dolinę Wisły i starorzecza.

Cechy trasy: Oryginalne widoki, możliwość kąpieli w jeziorze

Czas: około 10 godz. Dystans: dojazd i powrót to około 100 km. Sama trasa off road-u liczy zaledwie 6 km.

Jest to najbardziej hardkorowa trasa gdzie po przybyciu na miejsce czeka nas 8 godzin twardej walki w terenie. Przejeżdżamy przez bagna Janowskie, mnóstwo błota i wody. Trasa nie ma raczej cech turystyczno - krajoznawczej wycieczki. Kobiety i dzieci mogą nie podołać, choć zdarzało się że trasę przejechały z nami również one.

Cechy trasy: ciągła praca z wyciągarką i linami, przeprawa w woderach.